Ako zvládnuť dlhý let s deťmi

Túžite po cestovaní do ďalekých krajín? Máte veľké obavy, ako deti zvládnu dlhý let? Tu ste správne!

Cestovanie s deťmi v lietadle je v našich končinách naozaj ešte v plienkach. Celkovo sa u nás lieta málo a je teda normálne, že pri príležitostnom lietaní dopredu riešime aj veci, nad ktorými sa netreba zamýšľať až tak do detailov alebo dokonca vôbec.

Stále platí, že deti sú spokojné, keď sú spokojní rodičia you could look here. Teda zachovajte kľud a úsmev na tvári. Čaká Vás krásne dobrodružstvo.

Hovorte s deťmi dopredu o tom, čo Vás čaká. O tom, že musíte stráviť čas v lietadle, aby ste sa dostali na vysnívané miesto.

Na dlhý let si pripravte pre deti do lietadla dáku novú, neznámu a nepreskúmanú zábavku. Finta je ale v tom, že pre detičky je nové všetko. Teda, ak sa posadíte do lietadla a dieťatko je spokojné a cekom úspešne sa zabáva napríklad s pultíkom, ktorý zatvára a otvára dookola, nerušte ho. Hračku si nechajte na horšie časy. Čím dlhšie sa dieťa dokáže zabaviť samo, tým lepšie pre Vás.
Pre Rebeku som kúpila knihu s magnetkami a pre Tadeáška nálepkovú knihu. Obe fungovali výborne a deti z nich mali veľkú radosť.

Pripravte si desiatky pre deti. Ja sa nikdy nespolieham na lietadlovú stravu. Ak bude mať dieťatko krízu, najlepšie čo môžete urobiť je, že mu doplníte energiu dákym osvedčeným spôsobom. Ak mu dáte zjesť horalku alebo inú tradičnú sladkosť, môžete naozaj čakať, že hlavou vybije dieru von z lietadla. Po chvíli nával cukru opadne a bude usedavo plakať. To predsa vy ani nikto z Vašich spolucestujúcich nechce. Mne sa osvedčili napríklad Raw tyčinky, sušené ovocie, oriešky aj kapsičky s detskou výživou. S takýmto jedlom nie je problém na bezpečnostnej kontrole.

Pitie v lietadle je pre dieťatko samozrejmosťou. Ak sa ešte dojčíte, máte vystarané. Ak už nie, práve pitiu musíte venovať pozornosť ešte predtým, ako sa dostanete do lietadla. Mne sa veľmi osvedčilo zobrať so sebou malé trojdecové jednorázové fľaštičky s cumlom. Počas vzlietania a pristávanie je pre deti veľmi dobré, ak pijú. Nemajú potom žiaden problém so zmenou tlaku, so zaľahnutými ušami a zostávajú pokojné. Fľaše si môžete zobrať prázdne a v lietadle ich viete naplniť z fľaše, ktorú si kúpite za bezpečnostnou kontrolou, alebo požiadať o naplnenie vodou letušku. Nemala by Vám to odmietnuť.

Rozprávky na iPade sa nám neosvedčili. Naše detičky majú 3 a 1 rok. Musím povedať, že samotný iPad ich veľmi rozptyľoval a chceli doň babrať oveľa viac, ako by chceli pozerať akúkoľvek rozprávku. Zato audio rozprávky fungujú parádne!

Ak sa podarí dieťatku zaspať, pokúste sa ho čo najmenej rušiť. Ak sa dá, po dohode s letuškou ho pokojne presuňte na voľné sedadlá v lietadle a nechajte ho nerušene odpočívať kgqvy1t. Zostaňte mu nablízku.

Deti milujú dobrodružstvo! Stačí sa odhodlať, nebáť sa a vyraziť ? Bon voyage, drahí priatelia.