Rodinný fotoalbum

Pred niekoľkými mesiacmi som si prezerala naše rodinné fotografie. Bola som veľmi nemilo prekvapená, keď som si všimla aj dátumy. Za posledné mesiace nám nepribudli žiadne fotky. 

Poviete si: “No a čo?” Myslím, že odpoveďou je, že je to ohromná strata. Naše milované detičky už nikdy nevrátim do takého veku, ktorý nám unikol. Nelenila som a okamžite som sa rozhodla. Ďalší deň musím urobiť aspoň zopár záberov! 

Plná odhodlania som deti obliekla a vybrali sme sa smerom do záhrady u starých rodičov. Deti nechceli spolupracovať a manžel im podržal stranu. Z fotenia nič nebolo… Na chodníku pred domom stretli kamarátov zo susedstva a už sa fičalo na bicykloch, kolobežkách, odrážadlách každý podľa vlastných schopností a miery strachu, ktorú dokázal zvládnuť. 

Ja som sa ale nevzdala. Ďalšie poobedie som deti pokojnejšie pripravila na to, že fotenie by som fakt rada zrealizovala. Vysvetlila som im, aké dôležité to pre mňa je. Že to pre mňa má hodnotu a zároveň, že by to nemalo trvať viac ako 10 minút.

Na moje veľké prekvapenie ochotne spolupracovali a o 7 minút som vo svojom foťáku uchovávala najväčší poklad. Mäkké jesenné slniečko a moje skutočné slniečka na jednom obrázku. Nie som profesionálny fotograf. Ani sa ním nesnažím byť. Len sa snažím mať možnosť pripomenúť si nádhernú detskú spokojnosť počas každodennej hry v záhrade aj o niekoľko rokov…

Vynikajúco pre našu rodinu funguje, ak si z konkrétnych akcii uchovávame len niekoľko záberov. Sto fotiek z oslavy si nikto pozerať nebude. Štyri obrázky si pozrie hocikto rád. 

Tak aj Vám prajem veľa odhodlania urobiť si veľmi málo fotiek vlastných detičiek a dopĺňať svoj rodinný fotoalbum kľudne aj v tlačenej verzii. 

PS: Všetky ostatné zábery jednoducho zmažte. Už ich aj tak nebudete potrebovať.