Kde bolo, tam bolo

Ako som sa vydala za cestovateľa.

Poviete si asi,: „Super, to bude dobrá storka o svadbe!“. No, nie je to celkom tak.

Volám sa maggie a tento blog bude o tom, že svadbou s niekým, kto najradšej zo všetkého cestuje, sa sranda ešte len začína.

Aby som neušla celkom ďaleko od názvu, svadba, pravdaže bola. A veľkolepá! Teda aspoň pre nás. Bol to naozaj deň s veľkým D. Krásny, hektický, takmer filmový. Všetko bolo dokonalé a doteraz je. Ak, samozrejme, nerátam pár prešľapov a dáke šedé miesta v našej konverzácii. Ale uznajte, po 4 rokoch manželstva je aj tak krásne povedať, že som stále až po uši zaľúbená a verte mi, netreba si na nové lásky hľadať stále nových chlapov. Celkom stačí vedieť, ako sa nanovo zaľúbiť do toho svojho.

Takže rezumé. Je 30.marec 2016 a už 4 roky pokojne spávam, lebo naj chlap široko ďaleko mi povedal, že ma chce ľúbiť navždy. Odvtedy ale nevycestoval okrem nanútenej all inclusive dovolenky v Egypte (ktorú nerátam, a čoskoro pochopíte prečo) nikam. A ešte taká maličkosť. Boli sme šikovní. Aby sme sa nenudili a nestihli upadnúť do každodennej rutiny, máme 2 deti. Tadeáško ma 2,5 roka a naša krásna Rebeka oslávi v septembri svoje prvé narodeniny, zato na konte má už isto aspoň 4000 km. Na jej smolu zatiaľ len po domovských cestách.

Plány sú ale veľké a ešte väčšie! Oto (ináč to je meno môjho manžela), si ma asi pomaly uvaril, lebo po čase strávenom spolu, sa mi aj najbláznivejšie nápady zdajú celkom fajn.

Stále si na konci roka robievame také spoločné zhrnutie starého a privítanie nového roka. K tomu patrí aj fľaša dobrého vína a veľa krásnych predsavzatí. Tento rok to bolo hlavne jedno. Rozhodli sme sa, že nebudeme vôbec nič investovať do bývania. „Chceme cestovať!“

Ani som sa nenazdala a držala som v ruke knihu o cestovaní s deťmi. Vzala som si z nej k srdcu skvelé rady typu, že mixér ani kávovar od Ázie naozaj so sebou nosiť netreba. A ešte jednú radu hovoriacu o tom, že práve dnes je správny čas zobrať deti „von“, aby vedeli bez zaváhania na mape označiť RAJ.

Nebojte sa, celé veľkolepé rodinné cestovanie sa začne malými skúšobnými cestami. Najprv niečo menšie, kratšie domovské výletíky. Potom trochu civilizovaného zahraničia a v jeseni parádne vyvrcholenie. Tak. Veľa som Vám zatiaľ neprezradila, čo? Nebojte sa, všetko má svoj čas. Keďže som sa rozhodla, že Vás nechám prežívať toto dobrodružstvo spolu s nami, budem prisypávať postupne. Lebo viem, že na plánoch je úplne najlepšie to, že sa dajú za jazdy meniť a prispôsobovať.

Takže, v piatok sa balia kufre a vyráža sa. Prvým cieľom je síce domovský Prešov, ale čo na tom. Trochu exotiky v tom predsa len bude. Ale o tom už čoskoro.

See ya later. maggiemaggie